Przedłużone zostaje do 18 kwietnia 2021r zawieszenie zajęć stacjonarnych w szkołach podstawowych, szkołach ponadpodstawowych, placówkach kształcenia ustawicznego i centrach kształcenia zawodowego, ośrodkach rewalidacyjno-wychowawczych i domach wczasów dziecięcych. Prowadzona jest tam nauka w formie zdalnej.

Do 18 kwietnia 2021r zajęcia z zakresu praktycznej nauki zawodu, w tym zajęcia w formach kursowych, odbywać się mają nadal wyłącznie z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, o ile wynika to z programu nauczania. Młodociani pracownicy z branżowych szkół I stopnia do 18 kwietnia nie będą mieli organizowanych zajęć praktycznych u pracodawców. Pracodawcy są zobowiązani zwolnić młodocianych pracowników z obowiązku świadczenia pracy.

Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 12 kwietnia 2021 r.

Podstawa prawna:

Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 8 kwietnia 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.