W Zakopanem kończą się szczególne obchody 25. rocznicy pielgrzymki św. Jana Pawła II na Podhale.

Podczas uroczystej Mszy Świętej z udziałem Konferencji Episkopatu Polski, społeczność naszej szkoły oraz Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Zakopanem reprezentował poczet sztandarowy z uczennicami kl. I A: Karoliną Łowisz i Gabrielą Staszel. Podczas uroczystości obecny był też katecheta Mariusz Adamczyk.

Nasi uczniowie zasilili także szeregi scholi oraz kapeli góralskiej, a inni w Mszy Świętej brali udział na trybunach lub w pocztach sztandarowych OSP.

Uroczystość ta była nie tylko wspominaniem tego, co miało miejsce ćwierć wieku temu, ale była zawiązaniem na nowo wspólnoty Polaków w hołdzie największemu Polakowi.

Dziękujemy naszym wspaniałym uczniom za włożony trud i poświęcenie!

Fot. Mariusz Adamczyk