Spotkanie kulinarne w szkole

Pan Jerzy Poznański obiecał i …przyjechał do nas. 26 kwietnia mogliśmy posłuchać Jego opowieści o kuchni polskiej od średniowiecza do oświecenia. Wiadomości kulinarne przeplatał ciekawostkami historycznymi, kulinarnymi nawiązując do naszego regionu. Okazało się, że i my troszkę wiemy,a szczególnie nasz kolega Bartek z II a, który kilkakrotnie odpowiedział na zagadkowo zadane pytanie. Opowieść Pana Jerzego przeplatana była komentarzami polonistki,   Pani A. Doleżuchowicz na temat utworów literackich poznawanych na lekcjach, a które wspaniale wpisywały się w dzisiejsze spotkanie. J. Jedro  z II d   przeczytała  „ Bogurodzicę”, utwór z XIII w,  uważany za pierwszy hymn Polski. Kamil Gruszka przytoczył menu rycerza i menu damy z Kronik J. Długosza, a Franek Kułach z I c przypomniał nam pieśń J. Kochanowskiego „Miło szaleć, kiedy czas po temu”. Na spotkaniu był także Pan Andrzej Pawlas, kuchmistrz  z Nosalowego Dworu, który przygotował dla nas tort szpinakowy. Każdy otrzymał porcję podaną przez koleżanki, które na czas spotkania stały się kelnerkami. Pan Jerzy zaprezentował nam swoją książkę „Sekrety kuchmistrzowskie Stanisława Czernieckiego, a także zaprosił na kolejne spotkanie, znów do Krakowa.

Please publish modules in offcanvas position.