„Słowa uczą, przykłady pociągają” – tym hasłem moglibyśmy streścić definicję efektywnego uczenia, dlatego trzymając się ich, w naszej szkole organizujemy różnego rodzaju aktywności edukacyjne i wychowawcze. Jedną z form są wycieczki szkolne.
Na początku października grupa prawie trzydziestu uczniów pod opieką nauczycieli: P. Elżbiety Róg, P. Aleksandry Izdebskiej i P. Mariusza Adamczyka, udała się do Warszawy, aby zwiedzić stolicę Polski.
Kilkudniowy wyjazd obfitował w poznawanie historii Ojczyzny poprzez zwiedzanie: Muzeum Powstania Warszawskiego, starówki, Zamku Królewskiego, Muzeum Motoryzacji, Muzeum św. Maksymiliana Marii Kolbego w Niepokalanowie, Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów PRL. Odwiedziliśmy także miejsca pamięci: Cmentarz Powązkowski, Grób Nieznanego Żołnierza, gdzie złożyliśmy światło pamięci i wdzięczności.
Kontrastem do piękna dziedzictwa polskiego było dla nas zwiedzanie Pałacu Kultury i Nauki, którego socrealistyczna architektura, jakość wykonania, a także historia powstania, są jednocześnie intrygujące i przerażające.
Nasza wycieczka nie tylko miała na celu przeprowadzenie żywej lekcji historii, ale także odpowiedź na izolację poprzez integrację społeczności szkolnej, co z sukcesem nam się udało.
Mamy nadzieję, że w tym roku, a także w przyszłości będziemy mogli wyjechać na kolejne ciekawe wycieczki w przyjaznym gronie.