Zadzwoń+48 182068501

Wyślij e-mailszkola.cechowa@wp.pl

Adres siedziby szkołyul. Gimnazjalna 1, 34-500 ZAKOPANE

1 marca w kalendarzu świąt narodowych jest szczególną datą. W tym dniu wspominamy bowiem bohaterów Ojczyzny – Żołnierzy Niezłomnych, którzy walczyli z komunistycznym reżimem, abyśmy my mogli żyć w Polsce niepodległej i suwerennej.

Z tej okazji nauczyciel naszej szkoły, p. Mariusz Adamczyk, przygotował okolicznościową prezentację, która przez cały dzień wyświetlana była na ekranie na korytarzu szkoły. Przypominała ona każdej klasie historię “Żołnierzy Wyklętych” oraz istotę patriotyzmu.

Tegoroczna uroczystość jest szczególna, ponieważ przed kilkoma dniami nasi wschodni sąsiedzi, Ukraińcy zostali napadnięci przez Rosję. Nikt, tak jak my, Polacy, nie jest w stanie zrozumieć, czym jest wrogość najbliższego sąsiada i zacięta do ostatniej kropli krwi, walka o niepodległość Ojczyzny, dlatego łączymy się w nadziei na powrót Ukrainy do wolności!

Cześć i chwała Bohaterom!