Spotkanie kulinarne

8 kwietnia 2017r. uczniowie naszej szkoły, kształcący się w zawodzie kucharz i cukiernik uczestniczyli w Spotkaniu Kulinarno – Kulturalnym w Muzeum Narodowym w Krakowie. Prowadził je  Pan Jerzy Poznański, edukator kulinarny, wcześniej nauczyciel zawodu, pasjonat potraw i smaków sarmackich.

Przedmiotem spotkania była kuchnia XVII w. w Polsce. Nasi uczniowie wysłuchali ciekawej opowieści o kuchni w dawnej Polsce, ale także obejrzeli wystawę malarstwa słowackiego baroku. Smakowitym dopełnieniem była degustacja ryby w sosie piernikowym. Smaczne!

Spotkanie to było częścią większego przedsięwzięcia z inicjatywy Muzeum Narodowego w Krakowie i Stowarzyszenia Małopolskie Dziedzictwo Smaku w Niepołomicach.

Teraz oczekujemy na przybycie Pana Jerzego do naszej szkoły.

Please publish modules in offcanvas position.