Szkoła Cechowa
Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2013/2014 Email

Drugiego września społeczność Szkoły i Cechu rozpoczęła rok szkolny. Wcześniej uczniowie i nauczyciele wzięli udział we Mszy świętej odprawionej w kościele pod wezwaniem Świętej Rodziny.W krótkiej historii szkoły po raz pierwszy Uroczystość otwarcia roku szkolnego zgromadziła młodzież od klasy pierwszej do trzeciej. Jak zwykle zebranych podejmował Zarząd Cechu na czele z Panem Prezesem Zarządu - Starszym Cechu  Franciszkiem Kaletką oraz Panią Dyrektor Szkoły Ewą Zydroń. Po części oficjalnej, która przebiegła w atmosferze rodzinnego spotkania, nastąpiło wprowadzenie uczniów w rytm nowego roku szkolnego. Wychowawcy spotkali się ze swoimi klasami, by porozmawiać o wakacjach i omówić zasady współpracy.

 
Zakończenie Roku Szkolnego 2012/2013 Email

Dnia 28 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2012/2013. Uroczystość odbyła się w sali obrad w Domu Rzemiosła na ul. Gimnazjalnej 1. W uroczystości udział wzięli uczniowie klas pierwszych i drugich, nauczyciele, Pani Ewa Zydroń Dyrektor Szkoły, oraz Zarząd Cechu: Franciszek Kaletka Prezes Zarządu – Starszy Cechu, Kazimierz Dudzik Z-ca Prezesa Zarządu - Podstarszy Cechu, Edward Chyc – Magdzin Z-ca Prezesa Zarządu - Podstarszy Cechu, Aleksander Minior – Skarbnik Cechu.

Uroczystość rozpoczęła się od wniesienia przez uczniów sztandaru i wysłuchaniu hymnu narodowego, po czym głos zabrała Pani Ewa Zydroń Dyrektor Szkoły oraz Pan Franciszek Kaletka Prezes Zarządu – Starszy Cechu. Oboje podziękowali nauczycielom i uczniom za trud i wysiłek wkładany każdego dnia, gratulowali tegorocznych sukcesów i życzyli spokojnych radosnych wakacji. Pan Franciszek Kaletka w imieniu Zarządu Cechu i Rzemiosła Zakopanego wyróżnił i złożył gratulacje Pani Aleksandrze Doleżuchowicz – wychowawczyni klasy IIB oraz nauczycielce języka polskiego w naszej Szkole, z okazji odznaczenia jej przez prezydenta RP Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Podziękowania dla nauczycieli i wychowawców złożyli również uczniowie: Jacek Kosior, Marek Krupa, Ewelina Słonina, Anna Hoły. Świadectwa oraz nagrody w postaci książek i akcesoriów elektronicznych dla najlepszych uczniów wręczyła uczniom Pani Dyrektor Szkoły wraz z Prezesem Zarządu i wychowawcami klas. Wyróżniona i nagrodzona w postaci atrakcyjnych koszulek została również reprezentacja Szkoły za uczestnictwo i osiągnięcia w międzyszkolnych imprezach i zawodach sportowych. Przedstawienie uczniów kończyło uroczystość po którym nastąpiły wzajemne życzenia na ten dwumiesięczny wypoczynek.

Galeria -> zakończenie roku szkolnego 2012/2013

 
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2012/2013

Dnia 28.06.2013 odbędzie się zakończenie roku szkolnego 2012/2013.

Msza Święta zostanie odprawiona o godzinie 8:00 w Parafii Najświętszej Rodziny przy ul.Krupówki 1a,

a na uroczyste zakończenie roku i rozdanie świadectw zapraszamy o godzinie 9:30

do Domu Rzemiosła na ul. Gimnazjalną 1.

 
Pożegnanie pierwszych absolwentów Szkoły. Email

W dniu 14 czerwca 2013 r. doczekaliśmy się wyjątkowej chwili, gdyż tegoroczni absolwenci to jednocześnie pierwsi absolwenci w historii Szkoły. Był to dzień dla nich szczególny,  po raz ostatni oczekiwali na wręczenie świadectw. Uroczystość odbyła się w sali obrad w Domu Rzemiosła o godz. 10:00. W uroczystości udział wzięli: Pan Franciszek Kaletka – Starszy Cechu,  Pani Dyrektor Szkoły Ewa Zydroń oraz wychowawcy uczniów kończących naukę, Aleksandra Doleżuchowicz i Kazimierz Konarski. Wszyscy gratulowali absolwentom ukończenia nauki, życzyli dalszego rozwoju i sukcesów zawodowych. Uczniowie Szkoły, którzy kształcili się w systemie dwuletnim, ukończyli edukację w zawodach: sprzedawca, lakiernik oraz kucharz małej gastronomii.

Elżbieta Witek otrzymała nagrodę za wzorowe zachowanie i bardzo dobre wyniki w nauce. Ukończyła szkołę w zawodzie sprzedawca, którego nauczyła się pod okiem Mistrzyni pani Janiny Mietus. Bernard Różak był uczniem kucharstwa u Mistrzów; Bartosza Krzeptowskiego i Danuty Bukowskiej w karczmie „Tatrzański Bór”, natomiast lakiernictwa nasi absolwenci Mariusz Palider, Mateusz Rzadkosz – Cupak, Bogusław Migiel i Marcin Marduła nauczyli się u Mistrza Jana Strączka. Miłosz Mozdyniewicz także lakiernik wykształcił się w zakładzie Mistrza Wadowskiego.

Świadectwo to dopiero pierwszy krok do uzyskania wybranego zawodu, teraz przed absolwentami są egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe w tym etap teoretyczny i praktyczny. Życzymy oczywiście zdania egzaminów i zadowolenia z wyników.

Galeria -> Pożegnanie pierwszych absolwentów Szkoły

 
Uroczyste rozdanie świadectw dla uczniów klas II kończących naukę Email

Uroczyste rozdanie świadectw

dla uczniów kończących naukę odbędzie się 14 czerwca o godz. 10:00,

w Domu Rzemiosła

na ul. Gimnazjalnej 1.

 
Turniej piłki nożnej w ramach Dni Sportu Szkolnego Email

Turniej szkół ponadgimnazjalnych w zimowej stolicy Polski cieszy się dużym zainteresowaniem i prestiżem, bo uczestniczy w nich spora liczba podhalańskich młodych futbolistów. Rozgrywki w piłce nożnej „11stki” odbywają się cyklicznie co roku na wiosnę w ramach Dni Sportu Szkolnego.  Do tegorocznej edycji turnieju zgłosiło się 5 drużyn, tj.: Zespół Szkół Budowlanych, Zespół Szkół Hotelarsko – Turystycznych, Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Zawodowych nr 1 oraz Zasadnicza Szkoła Zawodowa Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w składzie: Adam Bobak, Janusz Dorula, Paweł Jastrzębski, Marek Krupa, Tadeusz Krzysiak, Piotr Rzadkosz Cupak, Maciej Gał, Szymon Bukowski, Bartłomiej Karpiel, Dariusz Michniak, Reprezentacja naszej Szkoły prowadzona przez Roberta Rączke (nauczyciela wychowania fizycznego) po raz pierwszy wzięła udział w tych rozgrywakach. Pierwszy mecz z Liceum Ogólnokształcącym zakończył się remisem 1:1 (1:0), gdzie drużyna Cechu miała znaczącą przewagę w posiadaniu piłki oraz w ilości sytuacji bramkowych. W kolejnym meczu z bardzo silnym rywalem, mającym wielu piłkarzy grających w miejscowych ligach tj. Zespołem Szkół Budowlanych, ulegliśmy znacząco 0:11 (0:4), grając odważnie, jednak nieefektywnie. Kolejny mecz z Zespołem Szkół Hotelarsko-Turystycznych przegraliśmy 2:4 (2:2) po dobrym widowiskowym spotkaniu z obu stron. Ostatni mecz o IV miejsce zagraliśmy z Zespołem Szkół Zawodowych nr 1, gdzie w bardzo osłabionym składzie zremisowaliśmy 3:3 (0:2) co wystarczyło by zdobyć 2 pkt i zająć IV miejsce w turnieju. Debiut reprezentacji Szkoły Cechowej świeżo zbudowanej z pierwszych klas z pewnością może uznać za udany.

Poniżej wyniki i tabela końcowa.

 

Wyniki:

CECH - I LO 1 : 1 /1 : 0 /

ZSZ NR 1 - ZSH-T 1 : 2 / 0 : 0 /

ZSB - CECH 11 : 0 / 4 : 0 /

I LO - ZSZ NR 1 1 : 0 / 1 : 0 /

CECH - ZSH-T 2 : 4 / 2 : 2 /

ZSB - I LO 3 : 0 / 1 : 0 /

ZSZ NR 1 - ZSB 0 : 3 / 0 : 1 /

ZSH-T - I LO 1 : 1 / 1 : 0 /

ZSH-T - ZSB 0 : 1 / 0 : 0 /

CECH - ZSZ NR 1  3 : 3 / 0 : 2 /

 

Tabela:


1. ZESPÓŁ SZKÓŁ BUDOWLANYCH -   12 PKT

2. ZESPÓŁ SZKÓŁ HOTELARSKO - TURYSTYCZNYCH - 7 PKT

3. LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE - 5 PKT

4. ZSZ CECHU RZEMIOSŁ RÓŻNYCH I PRZEDSIĘBIORCZOŚCI - 2 PKT

5. ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH NR 1 - 0 PKT

 
Turniej piłki nożnej o Puchar Prezesa Izby Rzemieślniczej w Tarnowie Email

Dnia 8.06.2013 r. po raz drugi wzięliśmy udział w turnieju Szkół Rzemieślniczych Południowej Polski o Puchar Prezesa Izby Rzemieślniczej w Tarnowie. Turniej został zorganizowany z inicjatywy Dyrektora Rzemieślniczej Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Pilźnie – pani Anny Smołuchy, w hali sportowej Publicznego Gimnazjum w Pilźnie. W turnieju wzięły udział reprezentacje Szkół z Limanowej, Krynicy Zdroju, Nowego Sącza, Tarnowa, Pilzna i Zakopanego. Wysoki poziom umiejętności piłkarskich zawodników wprowadziły w podziw kibiców, którzy mocno dopingowali swoim drużynom. Dużą zaciętością i duchem walki wykazała się nasza drużyna w składzie: Adam Bobak, Janusz Dorula, Marek Krupa, Rafał Majerczyk, Dawid Nowobilski, Paweł Bieroński, Piotr Rzadkosz Cupak, Dariusz Michaniak, skompletowana i prowadzona przez Roberta Rączke, nauczyciela wychowania fizycznego. W sumie rozegrano 8 meczy w tym 2 finałowe. Drużyna Zakopiańskiego Cechu w pierwszym meczu po zaciętej walce sportowej z gospodarzem turnieju Pilznem, uległa jedną bramką 2:3, co przekreśliło walkę o 1 miejsce. W kolejnym spotkaniu z reprezentacją Krynicy Zdrój, szybko zdobyliśmy bramkę a kolejne były kwestią czasu, wygraliśmy 6:0. Po zakończeniu zmagań grupowych przyszedł czas na mecz o 3 miejsce, gdzie po zaciętej rywalizacji, ulegliśmy 2:3 drużynie z Limanowej. W finale zagrały drużyny z Pilzna i Tarnowa. Niesłychanie wyrównany mecz z dogrywką zakończył się wygraną drużyny z Tarnowa, (2 : 2) po dogrywce (2 : 4). Królem strzelców został Kamil Armatys, który strzelił 11 bramek, a najlepszym bramkarzem okazał się Kamil Pachut, obydwaj zawodnicy reprezentowali gospodarzy. Pozostałe miejsca przypadły: V miejsce – Nowy Sącz, VI miejsce – Krynica. Rozgrywki uświetniły występy czirliderek oraz koncert szkolnego zespołu muzycznego. Wręczenie nagród, dyplomów i pucharów miało miejsce na RANCZO TAURUS gdzie strudzone drużyny mogły posilić się przy szwedzkim stole.

Sportowe zmagania uczniów były doskonałą okazją do propagowania aktywnego trybu życia oraz integracji szkół rzemieślniczych.

Galeria -> Turniej piłki nożnej w Pilźnie

 
Wycieczka szkolna do Krakowa Email

W środę 5 czerwca b. r odbyła się wycieczka klas I do Krakowa, gdzie młodzież wraz z opiekunami zwiedziła historyczne miasto o którym mówimy „Kraków miasto królów polskich”.

Niezwykłe zainteresowanie podczas wycieczki wzbudziła wystawa „The human body exhibition” która pozwala odbyć podróż w głąb ludzkiego ciała, poznając w szczegółach nasz organizm a wszystko to na wypreparowanych narządach, gdyż do eksponatów wykorzystano prawdziwe ludzkie ciała. Ponadto dyskusja młodzieży z przewodnikiem stała się nieocenioną wartością edukacyjną a zarazem odskocznią od tradycyjnej lekcji biologii. Następnie młodzież wraz z opiekunami udali się na posiłek do Galerii Bonarka. Na zakończenie wycieczki młodzież relaksowała się w kinie "cinema city - bonarka" na seansie filmowym „Szybcy i Wściekli 6”.

 

Galeria -> wycieczka do Krakowa

 
V Rajd Młodzieży o Puchar Prezesa Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Nowym Sączu Email

W dniu 4 czerwca b. r po raz pierwszy grupa uczniów z koordynatorem wyjazdu Robertem Rączka wzięła udział w V Rajdzie Młodzieży o Puchar Prezesa Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Nowym Sączu, który miał miejsce w Krynicy Zdroju. W rajdzie wzięli także udział uczniowie szkół cechowych z Nowego Sącza, Limanowej, Gorlic i oczywiście Krynicy.

Cele rajdu to integracyjne spotkanie młodzieży, poznanie piękna Beskidu Sądeckiego, wartości poznawcze z zakresu środowiska w ramach turystyki pieszej, a także propagowanie zdrowego stylu życia.

W naszym debiucie zabrakło szczęścia, gdyż nie wyruszyliśmy na szlak z powodu nawałnicy jaka przeszła nad Krynicą Zdrój kilka godzin wcześniej, a czas który przeznaczony był na podziwianie piękna regionu, spędziliśmy na mieście zwiedzając tamtejsze zabytki. O godzinie 11 spotkaliśmy się ze wszystkimi uczestnikami rajdu przy wyciągu narciarskim Pana Tabaszewskiego, gdzie skosztowaliśmy kiełbaski i gorącą herbatę oraz wzięliśmy udział w konkursie udzielania pierwszej pomocy. Po godzinie 13 zostały ogłoszone wyniki w których to nasza szkoła ulokowała się na IV miejscu zaliczając tym samym swój pierwszy udział na tego typu imprezie.

Galeria -> V Rajd w Krynicy Zdroju

 
Spotkanie Wielkanocne Email

Dnia 26 marca 2013 r. społeczność szkoły spotkała się w Domu Rzemiosła, by złożyć sobie życzenia z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. W uroczystości udział wzięli: Franciszek Kaletka Prezes Zarządu – Starszy Cechu, Kazimierz Dudzik Z-ca Prezesa Zarządu – Podstarszy Cechu, Edward Chyc Magdzin Z-ca Prezesa Zarządu – Podstarszy Cechu, Józef Piech Członek Zarządu Cechu, Pani Ewa Zydroń Dyrektor Szkoły, mistrzowie, nauczyciele oraz uczniowie. Gospodarzem spotkania był Samorząd Uczniowski Opiekunem przygotowań była Pani Magdalena Gościej – pedagog szkolny.

Uczennica klasy II B Ewelina Słonina w imieniu Samorządu Uczniowskiego złożyła  serdeczne życzenia i   zaprosiła wszystkich do modlitwy, którą poprowadził ks. Janusz Korepta – katecheta naszej szkoły. Prezes  Zarządu Cechu i Pani Dyrektor Szkoły  składając życzenia podkreślali istotę spotkania.

Mimo śniegu i mrozu za oknem, wszyscy poczuliśmy wiosenną atmosferę Świąt Wielkanocnych. Spotkanie przebiegało w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieliliśmy  się jajkiem i składaliśmy sobie życzenia. A wszystko to odbywało się przy suto zastawionym  i udekorowanym stole. Pyszne potrawy i przekąski zostały przygotowane przez samych uczniów. Józek i Benek z klasy II B dyrygowali w przygotowaniu wszystkich potraw a zwłaszcza w przyrządzaniu  jajek w sosie majonezowym.

Galeria -> Spotkanie Wielkanocne 2013

 
REKRUTACJA 2015 / 2016 PDF Email

„WYBIERAJĄC DOBRY ZAWÓD

WYBIERASZ SWOJĄ PRZYSZŁOŚĆ ”

ogłasza nabór do klas pierwszych 2015 / 2016

 

O SZKOLE:

Zasadnicza Szkoła Zawodowa Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości rozpoczęła swoją działalność w roku szkolnym 2011/2012. Obecnie uczy się w szkole 200 uczniów w 9 oddziałach wielozawodowych. Siedziba szkoły znajduje się w Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości  w Zakopanem przy ul. Gimnazjalnej 1.

 

Miejscem prowadzenia zajęć lekcyjnych jest Zakopiańskie Centrum Edukacji (TTA), ul. Kasprusie 35a w Zakopanem.

 

Zasadnicza Szkoła Zawodowa Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości jest bezpłatną niepubliczną szkołą, która otrzymała uprawnienia szkoły publicznej dnia 01.09.2011r.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia1234567następnaostatnia »

Strona 6 z 7