Szkoła Cechowa
Kolędowanie PDF Drukuj Email

Kolędowanie to w Polsce tradycja. Dziś, 16 stycznia 2017r. wybraliśmy się do Domu Pomocy Społecznej, by nieco umilić czas mieszkańcom tego Domu. Była nas okrągła dziesiątka: Sylwia Mirga IIb, Kasia Piszczek IIIb, Aneta Pawlikowska, Agnieszka Joniak, Natalia Body, Dagmara Garczek, Agnieszka Król, Agata Rusnarczyk, Sylwia Szaflarska – wszystkie z kl. III a i jeden „rodzynek” Franciszek Kułach z I c i opiekun, E. Róg. To właśnie Franek  przedstawił naszą grupę.  Kolędy śpiewaliśmy solo      i wspólnie. Pensjonariusze, w miarę swoich możliwości śpiewali z nami, za każdym razem bili brawo a nam było miło, że się podoba…. Na koniec zapytali jeszcze raz,  z jakiej szkoły jesteśmy. Życząc sobie wzajemnie zdrowia – tradycyjnie, umówiliśmy się już na następny rok….

Na koniec większość z nas miała refleksje, czy tak musi być, czy starość musi być taka przykra….?

 

GALERIA ZDJĘĆ

 
Życzenia Boże Narodzenie 2016 PDF Drukuj Email

 
Sukcesy sportowe uczniów naszej szkoły PDF Drukuj Email

 
Targi Fryzjerstwa PDF Drukuj Email

Uczennice naszej szkoły uczestniczyły w Targach Fryzjerstwa, które odbywały się 26.11.2016 w Katowicach. Wyjechaliśmy o 6.30, po drodze

ciekawie opowiadała Pani Renata Pawlikowska, fryzjerka z Zakopanego.

Przez 5 godzin przebywania w Hali Kongresowej mogłyśmy oglądać pokazy wyszukanych  fryzur, samodzielnie wykonanej odzieży, makijażu

- prezentowane przez uczniów szkół

z Małopolski i Podkarpacia. Kolory mieszały się z zapachami...

Była to także okazja do rozmów z przedstawicielami różnych firm usługowych i zakupu akcesoriów fryzjerskich.

I choć zmęczenie sprawiło, że wyjechaliśmy w drogę powrotną godzinę wcześniej to każda

z uczestniczek przyznała, że fajnie było…i za rok pojadą znów, może też z pokazem?


GALERIA ZDJĘĆ

 
Rozdanie stypendiów PDF Drukuj Email

Pan Prezes Franciszek Kaletka wręczył w czasie apelu szkolnego stypendia uczniom, którzy w drugim półroczu poprzedniego roku szkolnego uzyskali wysokie wyniki w nauce lub sporcie. Stypendystom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, a pozostałych uczniów zachęcamy do dołożenia starań by zasilić ich szeregi już w przyszłym półroczu.

GALERIA ZDJĘĆ

 
Wybory do Samorządu Szkolnego PDF Drukuj Email

Wybory do Samorządu Szkolnego

Dnia 07 i 08 listopada  w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego.

Po przeliczeniu wszystkich oddanych głosów wyłoniono następujące osoby do Zarządu SU:


Przewodniczący: Krzysztof Chowaniec  klasa I C
Zastępca przewodniczącego: Mateusz Strączek klasa II B

Dawid Kalata klasa III A

 

Opiekun Samorządu : Pani Magdalena Gościej

Wszystkim kandydatom dziękujemy za udział, głosującym za wysoką frekwencję, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy

GALERIA ZDJĘĆ

 
Wycieczka do Wiednia i Budapesztu PDF Drukuj Email

 

W II połowie października 40 osób z naszej szkoły pojechało na wycieczkę do Wiednia i

Budapesztu. Byliśmy zachwyceni Wiedniem i pięknem architektury i życiem światowej

metropolii.Szczególnie ważny dla nas stał się Kahlenberg, informacje że fragment tego

wzgórza jest własnością polskiego państwa był zaskoczeniem. Dwa dni spędziliśmy

w Budapeszcie jak inne okazała się to miasto.Stolica Węgier ma inny bardzo kameralny

klimat. Na takie wycieczki warto jechać - nauczyliśmy się że każda miejscowość ma

swoja duszę.

GALERIA ZDJĘĆ


 
5-lecie szkoły, Dzień Edukacji Narodowej, Ślubowanie klas pierwszych, pasowanie na czeladnika PDF Drukuj Email

 

Dnia 19 października 2016r. społeczność szkoły: uczniowie, nauczyciele, przedstawiciele rodziców oraz absolwenci wzięli udział w uroczystościach z okazji 5-lecia szkoły, Dnia Edukacji Narodowej, Ślubowania klas pierwszych oraz pasowania na czeladnika.

Po wprowadzeniu sztandaru Cechu i odśpiewaniu hymnu państwowego wszystkich przybyłych przywitał Starszy Cechu Pan Franciszek Kaletka. W uroczystości wzięli udział między innymi: Starosta Powiatu Tatrzańskiego Piotr Bąk, przedstawiciele władz miasta Zakopane: Zofia Kiełpińska – Naczelnik Wydziału Edukacji, Turystyki i Sportu oraz Sekretarz Miasta Grzegorz Cisło, władze Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Nowym Sączu: Zastępca Prezesa Jan First oraz Główny Specjalista ds. Kwalifikacji Zawodowych Bogumiła Kołbon.

W ciekawy sposób 5-letnią historię szkoły przedstawiła Dyrektor Biura Cechu Pani Władysława Skupień. Prezentację urozmaicił krótki film z życia szkoły nagrany przez nauczyciela Pana Wojciecha Zycha.

Prezes Cechu pasował na czeladników absolwentów szkoły, którzy zdali egzamin z najlepszymi wynikami.

Uhonorowano także nauczycieli odznaczeniami resortowymi. Prezes Jan First wręczył odznaczenia Pani Ewie Zydroń – pierwszemu dyrektorowi szkoły, nauczycielom: Aleksandrze Doleżuchowicz, Ewie Gajer, Magdalenie Gościej, Kazimierzowi Konarskiemu, ks. Januszowi Korepcie, Witoldowi Osińskiemu, Cecylii Pandyrze, Agnieszce Rafacz, Ewie Siarzewskiej, Mirosławie Świostek, Wojciechowi Zychowi oraz Pani Władysławie Skupień.

Część artystyczną przedstawili uczniowie przygotowani przez Panią Aleksandrę Doleżuchowicz. Po części artystycznej nastąpiło ślubowanie uczniów klas pierwszych, a po nim pani dyrektor szkoły złożyła życzenia uczniom i nauczycielom oraz mistrzom zawodu.

Następnie zabrali głos zaproszeni goście. Po ich wystąpieniu nastąpiło wyprowadzenie sztandaru i wszyscy udali się na okolicznościowy obiad.

 

Prezentacja - otwórz

 

GALERIA ZDJĘĆ

 
Jak osiągnąć w życiu sukces PDF Drukuj Email

 

Dnia 5 października uczniowie czterech klas uczestniczyli w zajęciach warsztatowych przeprowadzonych przez przedstawicieli fundacji „Fabryki Marzeń”: prezesa fundacji Pana Andrzeja Załuckiego i kierownika biura Panią Edytę Jando. Zajęcia dotyczyły między innymi planowania swojej przyszłości, pokazywały przykłady znanych ludzi, którzy osiągnęli sukces w różnych dziedzinach życia.  Dzięki ciekawie  przedstawionym problemom uczniowie mieli okazję zastanowić się jakie cele chcą sobie w życiu stawiać i co zrobić by je osiągnąć.

GALERIA ZDJĘĆ

 
Spotkanie integracyjne 2016 PDF Drukuj Email

Uczniowie klas pierwszych naszej szkoły mieli okazję do wspólnej zabawy i wzajemnego poznawania się na spotkaniu integracyjnym, które odbyło się 27 września w budynku szkoły.  Było to kilka godzin - zajęć z wychowawcami i tańców z wodzirejami.

W pierwszej części odbywały się zajęcia z wychowawcami, w czasie których uczniowie, wykonując różne ćwiczenia, mogli lepiej się poznać, poczuć w różnych sytuacjach, które mogą zaistnieć w szkole   i w życiu codziennym. Niektórzy odkryli coś…..ważnego.

Druga część spotkania to wspólna zabawa, pod kierunkiem Pani Beaty i Pana Marcina, wodzirejów z Krakowa. Wypełnili czas konkursami i zabawami tanecznymi, a wszystko z muzyką porywającą do tańca.  Kwiaty we włosach i muszki pod szyją, wyszukane kapelusze i kolorowe fryzury dodawały uroku, uśmiechu i odwagi.

Siłę do tańca dały kanapki, woda pokrzepiła.  Zdjęcia będą miłym wspomnieniem wspólnie spędzonego czasu.

GALERIA ZDJĘĆ

 
Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 PDF Drukuj Email

1 września 2016 w uroczysty sposób rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny, kolejny rok nauki i pracy. W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele Cechu z panem Prezesem Franciszkiem Kaletką na czele. Po Mszy Świętej w kościele Miłosierdzia Bożego wszyscy w niej uczestniczący przeszli na ul. Gimnazjalną gdzie przed budynkiem Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Zakopanem odbyła się dalsza część uroczystości. Dokonano otwarcia i poświęcenia świetnie wyposażonych pomieszczeń sportowych, które będą udostępniane naszym uczniom. Część artystyczną przedstawioną przez uczennice klas III przygotowała pani Aleksandra Doleżuchowicz. Po zakończeniu części oficjalnej  uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami klas.

GALERIA ZDJĘĆ

 
« pierwszapoprzednia1234567następnaostatnia »

Strona 3 z 7