ZAJĘCIA PRZEZ INTERNET

TWORZENIE KONTA

Od dnia 25.03.2020r. kontynuowane będą zajęcia przez internet.

Link do strony z zajęciami: http://lekcje.szkolacechowa.pl

Każdy uczeń, który nie stworzył sobie jeszcze konta na platformie proszę żeby to zrobił przez przycisk Zarejestruj. 

Login do konta musi wyglądać tak: Klasa.Imię.Nazwisko

Przykładowo: Jan Kowalski z 1A tworzy konto z loginem: 1A.Jan.Kowalski.
Jest to bardzo ważne ponieważ przyspiesza to grupowanie uczniów do odpowiednich klas.

Po stworzeniu konta należy odczekać aż administrator przypisze ucznia do odpowiedniej klasy. Po przypisaniu uczeń zobaczy wszystkie przedmioty w swojej klasie.

 

PRACA W PROGRAMIE

Nauczyciel tworzy nowy temat na swoim przedmiocie np. OBECNOŚĆ. Uczniowie odpowiadają na nowy temat poprzez "Szybką odpowiedź". Dzięki temu nauczyciel widzi kto jest online, a kto offline.

Kolejny temat dotyczyć może już samych zajęć. Uczniowie na bieżąco odpisują na pytania/polecenia nauczyciela przez "Szybką odpowiedź". Klikając w duży przycisk "ODPOWIEDZ" mamy więcej narzędzi, możemy dodać tutaj załącznik, którzy wszyscy uczniowie zobaczą, będziemy mieli również podgląd ile osób pobrało załącznik. Uczniowie mogą odsyłać również w ODPOWIEDZ-i pracę do nauczycieli. 

Wszystkie wiadomości i pliki znajdują się na serwerze szkolnym, mamy do nich nieprzerwany dostęp, a co najważniejsze nie powinno być problemu z przeciążeniem serwera nawet gdy cała szkoła pracuje na serwerze.