100 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Dnia 11 listopada 2018 w całej Polsce świętowaliśmy setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.  Delegacja naszej szkoły wraz z przedstawicielami Zarządu Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości uczestniczyła w miejskich uroczystościach z tej okazji. Przed godziną 10 poczty sztandarowe zebrały się przed Narodowym Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. Następnie uczestniczyliśmy w Mszy Świętej za Ojczyznę sprawowaną pod przewodnictwem biskupa Damiana Muskusa. Po Mszy św. przeszliśmy pod replikę Krzyża na Giewoncie, gdzie w Miejscu Pamięci Narodowej złożono urnę z ziemią z Westerplatte, a w samo południe odśpiewano Hymn Narodowy. Kolejna część uroczystości miała miejsce na cmentarzu w Zakopanem gdzie dotarliśmy przemarszem z banderią konną. Przy Kwaterze Legionowej miała miejsce modlitwa za poległych w walkach o niepodległość naszej Ojczyzny oraz radosne wspólne śpiewanie pieśni legionowych.

 

GALERIA

Aktualności

  • Default
  • Title
  • Date
  • Random
load more hold SHIFT key to load all load all

Please publish modules in offcanvas position.