Informacje dla startujących w Zimowych Igrzyskach (2)

                Szczegółowy program 
                     V Zimowych Igrzysk Rzemieślniczych Szkół Izbowych i Cechowych 
Zakopane 2018
 

Dyrektor V Zimowych Igrzysk Rzemieślniczych Szkół Cechowych i Izbowych w Zakopanem

 

Pozdrowienia z Zakopanego.

Witamy wszystkich uczestników i sympatyków Zimowych Igrzysk Rzemieślniczych Szkół Cechowych i Izbowych w Zakopanem.  Jeszcze kilka dni, a spotkamy się ponownie na trasach biegowych, torze łyżwiarskim i na stokach narciarskich, by raz jeszcze zmierzyć się ze sobą w rywalizacji sportowej. Warunki nam, w tym roku sprzyjają. Zima w pełni, więc nie grożą nam  żadne niespodzianki i nieprzewidziane zmiany w Programie zawodów.

Z racji tego, że w tym samym terminie co nasze Igrzyska odbywać się będą Mistrzostwa Świata Osób Niepełnosprawnych, musieliśmy nieco zmodyfikować program pierwszego dnia zawodów. Rozpoczniemy Igrzyska od zawodów łyżwiarskich, na torze łyżwowym COS,  w poniedziałek o godz. 10:00. Pozostałe konkurencje  odbędą się zgodnie z planem.

A teraz kilka zdań o uczestnikach tegorocznych zawodów. Do piątej edycji Igrzysk zgłosiło się tym razem 12 szkół.  Niestety zabraknie najprawdopodobniej szkoły z Tarnowa, która z nami była od początku, czyli od 2014 roku. Wierzymy, że chwilowa niemoc zakończy się niebawem i zobaczymy się ze sobą jeszcze nie jeden raz. Nici raz zawiązanych przyjaźni nie da się tak łatwo rozerwać.    
                A kto przyjeżdża? Przyjeżdżają tradycyjnie szkoły Poznania, Rybnika, Krakowa, Pilzna , Rawy Mazowieckiej, Gorlic, Nowego Sącza i Krynicy, Limanowej i Nowego Targu, a także po raz pierwszy szkoła z Katowic. Zapowiada się więc ciekawie i już, choć nadal w Małopolsce trwają ferie, zaczynamy powoli  odczuwać gorączkę przedstartową. 
                 Do zawodów zgłosiło się blisko 150 uczestników, emocji więc nie zabraknie. Liczymy na to, że jak co roku będzie sportowo i wesoło, że dacie z siebie wszystko co najlepsze.  Mamy nadzieję, że sprostamy Waszym oczekiwaniom i wszyscy wyjadą z Zakopanego szczęśliwi, zwycięzcy i niepokonani.

Do zobaczenia.

 

Wasz pan Karol – ten sam, jak co roku.

 

PONIEDZIAŁEK – 26.02.2018 r.

 

Zbiórka o godzinie 900 przy lodowisku Centralnego Ośrodka Sportowego ( COS ), na godzinę 1230 zaplanowane zostały biegi narciarskie.

 

WTOREK – 27.02.2018 r.

Wyjazd busem o godzinie 800 z ulicy Gimnazjalnej spod Domu Rzemiosła lub dojazd we własnym zakresie na stok na godzinę 830.

 

WTOREK – Suche

ŚRODA –Witów

( Wszystkie sprzęty do wypożyczenia za darmo !!! )

 

Aktualności

  • Default
  • Title
  • Date
  • Random
load more hold SHIFT key to load all load all

Please publish modules in offcanvas position.